Ogłoszenia
serce.katolik.bielsko.pl
III Niedziela Adwentu – 17.12.2017 r.
Wprowadzenie do liturgii: Liturgia III niedzieli adwentowej jest potwierdzeniem, że jest to czas radosnego oczekiwania. Teksty biblijne tryskają radością, która ma swoje źródło w bliskości obchodów rocznicy Bożego Narodzenia. Módlmy się aby Duch Pański, który nas namaścił w sakramentach chrztu i bierzmowania, dodawał nam ochoty i zdolności do chrześcijańskiego przeżywania adwentu o czym śpiewamy: „Przeto żyjmy trzeźwo, pobożnie i sprawiedliwie…”
W I A D O M O Ś C I     D U S Z P A S T E R S K I E
1. Dziś o godz. 14.00 wyruszamy ostatni raz przed Świętami na odwiedziny duszpasterskie. Zapukamy do drzwi rodzin mieszkających przy ul. Asnyka 7 Czecha, Filarowej, Grażyńskiego 27 - 52, Kresowej i Zmożka. Plan kolędy jest w gablotkach i na parafialnej stronie internetowej www.serce.katolik.bielsko.pl
2. Kiermasz świąteczny organizuje dziś młodzież naszej parafii. Przygotowane przez nią akcesoria świąteczne będą do nabycia w przedsionku kościoła. Polecamy ich propozycje, gdyż w ten sposób chcą zebrać nieco środków na pielgrzymkę do Rzymu i na rekolekcje wakacyjne.
3. Jutro  rozpoczniemy już ostatni tydzień Rorat. Odprawiamy je od poniedziałku do piątku o 18.30 i w sobotę ostatnie o godz. 8.00. Niech w ich przeżywanie włączą się ci których dotychczas na Roratach nie było.
4. W czwartek 21 grudnia o godz. 17.30 w krypcie kościoła licealiści z L.O im. Mikołaja Kopernika wystawią spektakl pt. „Cień Ojca” na podstawie książki Jana Dobraczyńskiego. Jest to historia św. Józefa, strażnika skarbów, którego poznajemy na tegorocznych Roratach. Doceńmy trud młodych ludzi i wybierzmy się całymi rodzinami na to przedstawienie.
5.  Spowiedź przedświąteczna będzie w naszym kościele od poniedziałku do soboty tj. od 18 – 23 grudnia. Będziemy do dyspozycji  w konfesjonałach w następującym wymiarze czasowym: 6.00 – 10.30 ; 11.00 – 13.00; 14.00 – 19.00. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni czas, bo potem jest długie czekanie. Pamiętajmy przychodzić do spowiedzi z modlitewnikiem, dobrze przygotowani. Nie możemy udzielać rozgrzeszenia osobom mieszkającym ze sobą bez ślubu kościelnego, żyjącym tylko w związku cywilnym lub bez jakiegokolwiek związku, oraz młodzieży w wieku szkolnym nie uczęszczającej na katechizację.
6. Bardzo prosimy kilku mężczyzn do pomocy w przygotowaniu stajenki w poniedziałek na godz. 9.00.
7. Dziękujemy parafianom, którzy pomogli nam, pod kierownictwem pana Jerzego, usunąć skutki wichury wokół kościoła, oraz w naprawie sprzętu mechanicznego. Paniom z Caritas dziękujemy za przygotowanie świątecznych paczek dla chorych a Państwu Dąbkom za pomoc w zgromadzeniu produktów do paczek.
8. Harcerze dziękują za hojność w ofiarowaniu produktów dla biednych rodzin polskich na Ukrainie. Obecnie rozwożą te dary po Ukrainie. Do przyszłej niedzieli przyniosą nam też światło z Betlejem i będzie je można zabrać w przyszła niedzielę do południa z kościoła na stół wigilijny.
9. W przedsionku zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki i świece wigilijnego dzieła pomocy.
10. W przyszłą niedzielę, która będzie niedzielą wigilijną odprawiamy tylko Msze dopołudnia. Nie będzie Mszy św. o 17.00 i 18.30. Zapraszamy natomiast jak największe grono parafian na Pasterkę, której będzie przewodniczył ksiądz biskup senior Tadeusz Rakoczy. Tradycyjnie na Pasterce wspieramy ofiarami Fundusz obrony życia.
12. Kancelaria parafialna w nadchodzącym tygodniu będzie nieczynna z powodu spowiedzi przedświątecznej. Kapłani będą w konfesjonałach. Sprawy nagłe będzie można załatwić w zakrystii w godzinach odprawiania Mszy świętych.
11. Na duchowy i rodzinny wymiar przygotowania do Świąt niech nam Bóg pobłogosławi.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.