Artykuły
serce.katolik.bielsko.pl
W dniu 15 kwietnia 2018 roku, po Mszy Świętej wieczornej w kawiarence „Pod Pasterzami” odbyła się wiosenna sesja Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Po raz kolejny grupa parafian i księży pod przewodnictwem księdza proboszcza spotkała się, aby wspólnie przedyskutować bieżące plany i tematy parafii. Całość spotkania zainicjowała wspólna modlitwa do Ducha Świętego po której odczytane zostało sprawozdanie z poprzedniej sesji. Następnie ksiądz proboszcz poprosił księży wikarych o zreferowanie przygotowań do tegorocznej I komunii świętej oraz przygotowań do sakramentu bierzmowania. Tematem kolejnym, który został podjęty pod dyskusje, były przygotowania zbliżającego się święta Boże Ciało. Ustalona została trasa procesji a także lokalizacja czterech ołtarzy. Wyznaczone też zostały osoby odpowiedzialne za zorganizowanie ekip montujących ołtarze oraz ich demontaż. Krótką odskocznią od omawianych tematów było zreferowanie przez księdza Proboszcza artykułu z czasopisma HOMO DEI pt.: „Dary hierarchiczne i charyzmatyczne w misji Kościoła”. Po tym wykładzie podjęty został temat wspólnot parafialnych – ich liczebność, jak ją zwiększyć i zdynamizować te grupy. Temat został omawiany w odniesieniu do obchodzonego przed paroma dniami XXV-lecia Straży Honorowej w naszej parafii. Przy okazji pochwalona została na forum Rady Służba Liturgiczna Ołtarza czyli ministranci, których czynny i profesjonalny udział w obchodach Triduum Paschalnego został przez wszystkich dostrzeżony.
Ponieważ już wkrótce wakacje, ksiądz Sebastian opowiedział o przygotowaniach do corocznego wyjazdu młodych parafian na wakacje czyli na tzw. Wakacje z Bogiem. W tym roku miejscem wypoczynku tej grupy będzie Chłapowo koło Władysławowa. Końcowymi tematami podjętymi przez Radę były tegoroczne pielgrzymki, udział w nich naszych parafian oraz chęć zdynamizowania pieszej pielgrzymki do Częstochowy. Po wysłuchaniu jeszcze tzw. wolnych głosów cała Rada Duszpasterska zakończyła swoje spotkanie modlitwą do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Roman Baran

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.