Ogłoszenia
serce.katolik.bielsko.pl
Od 23 lutego do 1 marca 2020

Pobierz najnowszy Informator - plik pdf
Wypominki roczne 2019 - plik pdf

 1. W środę przypada Środa Popielcowa. Rozpoczynamy czas przygotowania do Świąt Paschalnych. Zapraszamy na Msze Św. w naszym kościele o godz.: 6.15; 8.00; 9.00; 17.00 i 18.30. Na każdej Mszy Św. obrzęd posypania głów popiołem. Zebrane ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne jako jałmużna postna. W tym dniu obowiązuje post ścisły (patrz Informator).
 2. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dzieci odbędą się w naszym kościele od Środy Popielcowej 26 lutego do piątku 28 lutego. Zaś rekolekcje dla dorosłych i młodzieży od niedzieli 1 marca do środy 4 marca.
 3. Zapraszamy wszystkich (dorosłych i młodzież), którzy chcą się przyłączyć do scholii liturgicznej w naszej Parafii na spotkanie organizacyjne po Mszy Św. wieczornej w czwartek.
 4. W okresie Wielkiego Postu w piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele po Mszy Św. o godz. 8.00 oraz o godz. 18.00 (ze szczególnym udziałem dzieci!) i 20.00. Z nabożeństwem Drogi Krzyżowej związana jest możliwość zyskania odpustu (patrz Informator!). Nabożeństwo Gorzkich Żalów w niedzielę o godz. 16.00. W tym roku kazania pasyjne wygłosi ks. Przemysław Gawlas.
 5. Pierwszy piątek Wielkiego Postu jest przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży. W naszym kościele w tej intencji będzie Droga Krzyżowa po Mszy Św. o godz. 8.00 i o godz. 20.00.
 6. Pierwsza spowiedź święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. oraz ich rodzin w ramach nabożeństwa pokutnego w sobotę o godz. 16.00.
 7. W związku z przeżywanym rokiem poświęconym Wielkiej Tajemnicy Wiary nasza parafia organizuje rekolekcje w Zakopanem „EUCHARYSTIA ŹRÓDŁEM MIŁOSIERDZIA”. Wyjazd planowany jest w piątek 17 kwietnia i połączony z wyjazdem do Łagiewnik w Niedzielę Miłosierdzia 19 kwietnia. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Koszt 260 zł. Więcej szczegółów na parafialnej stronie internetowej oraz w Informatorze. Serdecznie zapraszamy!
 8. Nasza parafia organizuje wyjście na film pt. „Najświętsze Serce”. To piękny obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu, przybliżającym wiernym źródła, historię i znaczenie kultu NSPJ. Projekcja filmu dla naszej parafii odbędzie się w niedzielę 1 marca o godz. 19.00 w kinie Helios. Promocyjna cena biletu wynosi 13zł. Wpłaty i zapisy w zakrystii. Więcej szczegółów na parafialnej stronie interne-towej oraz w Informatorze.
 9. Nasza parafia organizuje pielgrzymki: północne Włochy oraz Medjugorie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i ulotkach (dostępnych w zakrystii) a także na naszej internetowej stronie parafialnej.
 10. Parafia organizuje Wakacje z Bogiem dla dzieci w Dębkach nad morzem w terminie 5-16 lipca. Miejscem pobytu będzie Ośrodek Rekolekcyjno-Wczasowy Zmartwychwstańców. Całkowity koszt 1150 zł. Zapisy wraz z zaliczką 300 zł przyjmuje ks. Sebastian.
 11. Ze względu na ilość treści tym razem na Informator składają się duża i mała kartka!
 12. Zachęcamy do formułowania i zapisywania próśb i podziękowań do odczytania w czasie modlitw za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
PONADTO W INFORMATORZE PARAFIALNYM ZNAJDZIEMY:
 • Plan rekolekcji dla dzieci oraz dla dorosłych i młodzieży.
 • O okresie Wielkiego Postu, odpustach, poście i wstrzemięźliwości oraz skarbonce wielkopostnej.
 • O filmie „Najświętsze Serce”.
 • O rekolekcjach wyjazdowych w Zakopanem.
Informacje o obchodach liturgicznych tygodnia, porządek nabożeństw i intencje mszalne oraz zapowiedzi przedślubne. Zachęcamy do zabierania INFORMATORA.

Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W bieżącym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:
 • O sensie wielkopostnych umartwień.
 • Co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji.
 • Jak wytrzymać informacyjne tsunami.

  Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa
  ul. Traugutta 13, 43-300 Bielsko-Biała, 33 819 12 12, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.serce.katolik.bielsko.pl

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.