Ogłoszenia
serce.katolik.bielsko.pl


II Niedziela zwykła – 14.01.2018 r.
Wprowadzenie do liturgii: Pozostając jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia, ale już w okresie zwykłym, przychodzimy dziś na spotkanie z Chrystusem. Jeszcze kolędy cisną się na usta, ale już słuchamy Jana Chrzciciela, który wskazuje na Jezusa – Baranka Bożego. Kościół przeżywa dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ofiara jest przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
    W I A D O M O Ś C I    D U S Z P A S T E R S K I E
1. Dzisiejsze Nieszpory Niedzielne, które odprawimy po Mszy o godz. 17.00, ofiarujemy jako modlitwę w intencji chrześcijańskiego rozwiązania trudnego problemu migrantów i uchodźców, by oni nie zagrażali spokojowi rdzennych mieszkańców.
2. Dziś po Mszach o godz. 9.00 i 10.30 zapraszamy do krypty kościoła na przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna”. Skorzystajmy z jeszcze jednej okazji do przeżycia tematyki Bożonarodzeniowej. Doceńmy też wysiłek naszej młodzieży.
3. Od czwartku rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to jeden z istotnych problemów chrześcijaństwa.
4. Kulig dla dzieci. Parafia organizuje wyjazd do Istebnej w sobotę 20 stycznia. Zbiórka o 8.45 przed zakrystią, powrót ok. 15.00. Koszt 40 zł. W cenie ciepły posiłek. Zapisy w zakrystii.
5. Zachęcamy maturzystów by skontaktowali się ze swymi katechetami i skorzystali z rekolekcji dla maturzystów.
6. W tym tygodniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.  Godzina Miłosierdzia o 15.00 a Msza święta o godz. 16.00. Nie ma  w tym dniu Mszy wieczornej o 18.30. Spowiedź w kościele kończy się o godz. 17.00.
7. Wczoraj zakończyliśmy odwiedziny kolędowe. Dziękujemy serdecznie za przyjmowanie nas, za życzliwy klimat spotkań oraz za złożone ofiary. W tym roku często będziemy modlić się za rodziny, które zrezygnowały z błogosławieństwa Bożego. Dziękujemy też parafianom, którzy regularnie lub okazjonalnie składają ofiary na rzecz parafii drogą  przelewów internetowych.
8. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 będziemy modlić się w intencji księdza Sebastiana, naszego wikariusza, z okazji Jego imienin. Niech modlitwa będzie oznaką wdzięczności i życzliwości.
9. Spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup apostolsko-modlitewnych parafii: Straży Honorowej NSPJ, Róż Różańcowych, Franciszkańskiego i Karmelitańskiego  Zakonu Świeckich, Apostolatu Maryjnego, Męskiego Kręgu Biblijnego i Akcji Katolickiej odbędzie się w przyszłą niedzielę 21 stycznia po Mszy o godz. 10.30 w Sali na górze. Zapraszamy!
10. Na nowy tydzień niech nam Bóg błogosławi.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.