Ogłoszenia
serce.katolik.bielsko.pl
Od 31 maja do 7 czerwca 2020

Pobierz najnowszy Informator - plik pdf
Wypominki roczne 2019 - plik pdf

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Od 7 czerwca br. poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem. Od 30 maja br. nie obowiązuje limit osób w kościele. Wszyscy przebywający w kościele z wyjątkiem sprawujących liturgię muszą mieć maseczki i zachować dystans 2 m. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady. Nadal nie korzystamy z wody święconej. Zalecamy, aby Komunię świętą przyjmować na rękę (prawą dłoń podkła-damy pod lewą – w kształcie krzyża; po złożeniu Świętej Hostii na lewej dłoni, prawą wkładamy Ją do ust i na oczach kapłana spo-żywamy – nie wolno odchodzić z Hostią w dłoni!). Na zewnątrz świątyni może się zgromadzić 150 osób – zachowując dystans 2 m między sobą (nie dotyczy to rodzin i osób mieszkających wspólnie).
 2. Lectio Divina w poniedziałek, 1 czerwca, o godz. 19.10 (transmisja internetowa).
 3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00.
 4. Spotkanie wszystkich, ale tylko rodziców (przynajmniej jednego) dzieci, które w naszym kościele mają przystąpić do I Komunii Św., w środę po Mszy Św. wieczornej. Prosimy o wzajemne informowanie się by nikogo nie zabrakło!
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  • w I czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.
  • w I piątek po Mszy Św. o godz. 8.00 nabożeństwo do NSPJ.
  • w I sobotę po Mszy Św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi (różaniec i rozmyślanie).
 6. Okazja do spowiedzi św. w budynku kancelaryjnym (budynek naprzeciw kaplicy codziennej), pół godziny przed Mszą św. (pięć minut przed Mszą św. kapłan wychodzi by celebrować Eucharystię). Ponadto dodatkowa okazja we wtorek, czwartek i sobotę od 15.00 do 16.00. W piątek: od 7.00 do 7.55 i od 15.00 do 18.25. Ksiądz Misjonarz Miłosierdzia w tym tygodniu dyżuruje od 17.00 do 18.00 we wtorek, środę, czwartek i piątek.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00 modlitwa i konferencja dla członków Żywego Różańca. Zachęcamy do włączania się w Róże Różańcowe bo w niektórych z nich są braki. Zgłoszenia u ks. Przemysława.
PONADTO W INFORMATORZE PARAFIALNYM ZNAJDZIEMY:
 • O rekolekcjach: „Dwa serca” - c.d.
 • Informacje o liceum ogólnokształcącym COR.
Zachęcamy do lektury prasy religijnej.
W bieżącym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:
 • O tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości, a zwykła rodzina może być dla dzieci drogą do nieba.
W bieżącym numerze Niedzieli m.in.:
 • Jak poznać moc darów Ducha Świętego? Dary, które otrzymujemy wraz z sakramentem bierzmowania, to wielka łaska, której większość z nas nie potrafi wykorzystać.


Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Traugutta 13, 43-300 Bielsko-Biała, 33 819 12 12, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.serce.katolik.bielsko.pl

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.