Ogłoszenia
serce.katolik.bielsko.pl
XV Niedziela w ciągu roku 15.07.2018

Wprowadzenie do liturgii: Witamy wszystkich zgromadzonych aby słuchać Słowo Boże i umacniać swoją wiarę. Stąd Chrystus nas posyła, abyśmy dzielili się wiarą i radością, że Pan zbawił wszystkich i pragnie ich szczęścia wiecznego. Kolektą wesprzyjmy dziś budowę domu dla księży emerytów w Andrychowie.

W I A D O M O Ś C I    D U S Z P A S T E R S K I E
1.Nieszporami niedzielnymi chcemy chwalić Boga i prosić o doświadczenie radości płynącej z wiary i o ducha dzielenia się tą radością. Odprawimy je po Mszy świętej o godz. 17.00.
2. W poniedziałkowe święto Matki Boskiej Szkaplerznej, odnówmy zwyczaj noszenia szkaplerza świętego, jako znaku szczególnej ochrony nas przez Maryję.
3. W III piątek miesiąca oddajemy cześć Jezusowi Miłosiernemu. W naszej kaplicy o godz. 15.00 będzie Godzina Miłosierdzia a o 16.00 Msza święta o Bożym Miłosierdziu. W związku z tym nie będzie Mszy wieczornej o 18.30, a spowiedź zakończy się o godz. 17.00.
4. Dziś po każdej Mszy świętej ksiądz neoprezbiter Jerzy, będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. Niech ono doda świeżości i radości naszej wierze.
5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy. Wedle możliwości wjeżdżajmy na teren kościelny szanując przy tym zieleń. Składając ofiarę do skarbon, będzie można włączyć się w akcję MIVA  zakupu pojazdów dla misjonarzy.  Organizatorzy tej akcji sugerują 1 grosz za każdy szczęśliwie przejechany kilometr.
6. Na okolicznościowym plakacie w gablotce możemy dowiedzieć się jak jeszcze można zapisać się na pieszą pielgrzymkę naszej diecezji  do Matki Boskiej Częstochowskiej.
7. W zakrystii przyjmujemy zapisy na wyjazd na nocne czuwanie w intencji diecezji na Jasną Górę z piątku na sobotę z 17/18 sierpnia. Za przejazd płacimy 30 złotych.
8. Księdzu Sebastianowi z panią katechetką Joanną i całym zespołem wychowawczym dziękujemy za zorganizowanie wakacji z Bogiem.  Uczestnicy z miłymi wspomnieniami szczęśliwie powrócili do swoich domów. Z grupami młodych przebywają jeszcze nad morzem ks. Mateusz i ks. Przemysław.
9. Nad naszym wypoczywaniem wakacyjnym niech czuwa ręka Bożej Opatrzności strzegąc nas przez nieszczęściami. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.