Ogłoszenia
serce.katolik.bielsko.pl
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018 r.            
Wprowadzenie do liturgii: W jedno z największych świąt roku kościelnego jakim jest Zesłanie Ducha Świętego, gdy przeżywamy roku Ducha Świętego, obchodzimy też w parafii uroczystość I Komunii kolejnego rocznika naszych dzieci. Jak w promieniach słońca dojrzewają owoce, tak w promieniach Ducha Świętego dojrzewa nasza wiara. Jednym z jej przejawów jest nasz stosunek do Eucharystii. Chrystus od I komunii świętej pragnie, abyśmy jak najczęściej posilali się Jego Ciałem i w ten sposób jednoczyli z Nim i Kościołem. O taką dojrzałość módlmy się do nasz wszystkich.
W I A D O M O Ś C I    D U S Z P A S T E R S K I E
1. Dzieciom komunijnym w dniu ich wielkiego święta życzymy, by dzięki coraz większej przyjaźni z Panem Jezusem wzrastały w wierze i miały to szczęście znaleźć w rodzicach sprzymierzeńców ich wzrastania i wzór godny naśladowania w pobożności i wierności Bogu.
2. Dzieci komunijne z ich rodzicami i gośćmi zapraszamy po komunijnym obiedzie na nabożeństwo majowe, które będzie się dziś o 15.30.
3. Przez cały biały tydzień zapraszamy dzieci ze swoimi bliskimi na Nabożeństwa majowe i Mszę świętą wieczorną. Jutro wyjątkowo niech przyjdą na Mszę świętą dla nich na godz. 17.00.
4. W Poniedziałek Zielonych Świąt w święto NMP Matki Kościoła na Mszy wieczornej o godz. 18.30 ksiądz biskup ordynariusz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Majowe będzie odprawione Po Mszy świętej o godz.8.00 rano. Kolekta z tego dnia jest przeznaczona na Dom Matki i Dziecka w Lipniku.
5. We wtorek 22 maja przypada 23 rocznica pobytu w naszej diecezji i w naszym kościele papieża Jana Pawła II. Po Mszy wieczornej udamy się pod pomnik na wspólną modlitwę i śpiewanie ulubionych piosenek przez papieża. Zabierzmy ze sobą znicze czy kwiaty.
6. Także 22 maja przez długie lata obchodził wśród nas swoje imieniny śp. Ksiądz Infułat Emil Mroczek. W jego intencji odprawimy o godz. 18.30 Mszę świętą. Także tam zapalmy znicze pamięci i pomódlmy się za budowniczego naszego kościoła i parafii.
7. W poniedziałek 21 maja tj. jutro, w Hałcnowie jest organizowany dzień chorych. Początek okazją do spowiedzi o 13.30 potem nabożeństwo, Msza święta i agapa.
8. W czwartek 24 maja jest święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się za kapłanów i za Kościół w Chinach.
9. W sobotę 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych matkach żyjących tu wśród nas lub tam w rzeczywistości wiecznej. Szczególnie będziemy się modlić za nie na Nabożeństwie Majowym.
10. Także w sobotę 26 maja  o godz. 10.00 w kościele katedralnym św. Mikołaja ksiądz biskup ordynariusz udzieli święceń prezbiteratu diakonom z naszej diecezji. Polecamy ich szczególnej Waszej modlitwie.
11. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie w niedzielę 3 czerwca. Bardzo dogodny jest dojazd autobusem PKS z dworca przy kościele. Chęć uczestnictwa w pielgrzymce zgłośmy w zakrystii do 25 maja br.  Na Kaplicówce  będzie możliwość zakupienia obiadu. Świętowanie na Kaplicówce zakończy występ Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”. Można też zgłosić potrzebę transportu na wzgórze Kaplicówka dla osób starszych i chorych.
12. W mocy Ducha Świętego radośnie przeżyjmy nie tylko dzisiejszy dzień, ale całe nasze pielgrzymowanie przez doczesność. Umacniajmy się Ciałem Pańskim jak to uczyniły dziś po raz pierwszy dzieci z naszej parafii.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.