Ogłoszenia
serce.katolik.bielsko.pl
V Niedziela
Wielkiego Postu 18.03.2018 r.
Wprowadzenie do liturgii: Najpiękniejszym wyborem życiowym człowieka jest poświęcenie swego życia na służbę Bogu. Każdy z nas powinien swoim życiem chwalić Pana Boga. To prowadzi do pięknego życia na ziemi i do uzyskania nagrody wiecznej w niebie. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w pasyjną część Wielkiego Postu. Niech rozważanie męki Pańskiego obudzi w nas pragnienie jeszcze większego odwzajemnienia się Panu Jezusowi za Jego ofiarę aż po krzyż. Temu celowi niech służą wielkopostne rekolekcje, które dziś rozpoczynamy. Witając znów wśród nas księdza Piotra, życzymy Mu obfitego połowu dusz.
W I A D O M O Ś C I    D U S Z P A S T E R S K I E
1.Najważniejszym wydarzeniem tygodnia będą rekolekcji wielkopostne. Ich program jest następujący: Jutro pierwsza nauka rekolekcyjna na wszystkich Mszach świętych, rekolekcyjne kazanie pasyjne o 17.45 i nauka stanowa dla mężczyzn po Mszy świętej o godz. 18.30. W dni powszednie nauka ogólna będzie na Mszy o godz. 8.00 i 18.30.  Pozostałe informacje znajdują się w gablotce i na parafialnej stronie internetowej oraz na kartkach z tyłu kościoła. Prosimy by przez wszystkie dni rekolekcyjne uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych a w środę na zakończenie niech wszyscy uwieńczą rekolekcje komunią świętą.
2.Młodzież naszej parafii organizuje w dzisiejszą niedzielę kiermasz dekoracji wielkanocnych. Dochód jest przeznaczony na wsparcie młodzieży wyjeżdżającej na pielgrzymkę do Włoch.
3.Wakacje z Bogiem. Parafia organizuje wakacyjny wypoczynek w Chłapowie nad morzem w dniach 1 – 13 lipca. Koszt wyjazdu 1.000 zł. Zapisy u ks. Sebastiana.
4. W przyszły piątek 23 marca będzie odprawiona Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Początek o godz. 17.00 u księży Pallotynów. Trasa licząca 3 km będzie miała swoje zakończenie w Cygańskim Lesie u księży Salwatorianów. Nasza parafia ma nieść krzyż od stacji V do VI. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Dziękujemy wszystkim, którzy nie ulękli się dżdżystej aury i w miniony  piątek odprawili Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii.
5. W przyszłą niedzielę Palmową poświęcenie palm będzie na każdej Mszy świętej. Główna Msza święta z procesją wokół kościoła będzie na Mszy o godz. 10.30. Początek liturgii na tej Mszy świętej w kaplicy, skąd wyruszy procesja.
6. Młodzież parafii zapraszamy na obchód światowego dnia młodzieży. Rozpocznie się on  w przyszłą niedzielę w naszej diecezji w kościele Trójcy Przenajświętszej o godz. 13.30, skąd wyruszy procesja do katedry i tam Msza święta i pozostałe elementy tego święta.
7. W sobotę 24 marca odwiedzamy chorych przed Świętami Wielkanocnymi. Prosimy ich zgłosić jak zwykle do piątku. Nie będzie odwiedzin w kwietniu.
8. Dziś Stacja Krwiodawstwa organizuje przy naszym kościele akcję oddawania krwi. Celem spisania danych prosimy osoby chętne do oddania krwi do kancelarii od godz. 9.00. Potem będzie można przejść do specjalnie podstawionego autobusu.
9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik w Niedzielę Miłosierdzia 8 kwietnia. Koszt 30 zł. Zapisy i  wpłaty z zakrystii.
10. Spotkanie przed pielgrzymką do Austrii  odbędzie się w najbliższą sobotę 24 marca w kawiarence o godz. 17.30. Będzie wtedy można uregulować  wpłatę. Prosimy o przyniesienie swoich dowodów osobistych.
11. Od dziś można do skarbon składać ofiary na Boży Grób i Ciemnicę oraz na kwiaty do Bożego Grobu.
12. Wszystkich Józefów zapraszamy na Mszę święta, w ich imieniny tj. w poniedziałek 19 marca.
13. Niech Boskie Serce udzieli księdzu rekolekcjoniście i nam obfitości Bożych łask na czas rekolekcyjnych medytacji, korekty postaw oraz powrotu do dawnej gorliwości i miłości do Boga i bliźnich.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.