Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl
W literaturze nie brakuje nam dzieł ponadczasowych, które pozostają ciągle aktualne. Jednym z takich utworów jest „Opowieść wigilijna” autorstwa Charlesa Dickensa. Historię najbardziej znanego na świecie sknery i zgorzkniałego samotnika – Ebenezera Scrooge’a i jego niesamowitej przemiany mogliśmy zobaczyć w krypcie naszego kościoła. W rolę głównych bohaterów wcieliła się młodzież z oazy i lektorzy z naszej parafii. I trzeba to powiedzieć otwarcie: zrobili to bardzo dobrze!


Przedstawienie skłania do refleksji i do odpowiedzi na pytanie: jakie wartości są dziś dla mnie najważniejsze (...).
Wioletta


Piękne stroje, scenografia oraz doskonale stopniująca napięcie muzyka, dopełnia całość wyciskając nie raz łezkę wzruszenia.
Dorota


Skondensowane przedstawienie o cudzie przemiany w noc wigilijną. Gra aktorska uwydatniająca mocne cechy bohaterów – duży plus. Młodzież ambitna i obiecująca.
Monika


Do tej pory kojarzyłem „Opowieść wigilijną” z przesłaniem, że odpowiadamy za nasze postępowanie wobec innych (…). A tu proszę! Zwrot w innym kierunku! Sztuka wystawiona w krypcie naszego kościoła pozwoliła mi odkryć dziecięcą radość z świętowania Bożego Narodzenia wraz z innymi. Więcej – radość z dzielenia się nią! I to dało się zauważyć w grze naszych młodych artystów! Życzę powodzenia przy następnych spektaklach.
Roman
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Słowo na dzisiaj

Łk 7, 31-35 | Jezus powiedział do tłumów: «Z kim mam porównać ludzi tego pokolenia? Do kogo są podobni? Podobni są do dzieci przesiadujących na rynku, które głośno przymawiają jedne drugim: „Przygrywaliśmy...

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.