Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl
W literaturze nie brakuje nam dzieł ponadczasowych, które pozostają ciągle aktualne. Jednym z takich utworów jest „Opowieść wigilijna” autorstwa Charlesa Dickensa. Historię najbardziej znanego na świecie sknery i zgorzkniałego samotnika – Ebenezera Scrooge’a i jego niesamowitej przemiany mogliśmy zobaczyć w krypcie naszego kościoła. W rolę głównych bohaterów wcieliła się młodzież z oazy i lektorzy z naszej parafii. I trzeba to powiedzieć otwarcie: zrobili to bardzo dobrze!


Przedstawienie skłania do refleksji i do odpowiedzi na pytanie: jakie wartości są dziś dla mnie najważniejsze (...).
Wioletta


Piękne stroje, scenografia oraz doskonale stopniująca napięcie muzyka, dopełnia całość wyciskając nie raz łezkę wzruszenia.
Dorota


Skondensowane przedstawienie o cudzie przemiany w noc wigilijną. Gra aktorska uwydatniająca mocne cechy bohaterów – duży plus. Młodzież ambitna i obiecująca.
Monika


Do tej pory kojarzyłem „Opowieść wigilijną” z przesłaniem, że odpowiadamy za nasze postępowanie wobec innych (…). A tu proszę! Zwrot w innym kierunku! Sztuka wystawiona w krypcie naszego kościoła pozwoliła mi odkryć dziecięcą radość z świętowania Bożego Narodzenia wraz z innymi. Więcej – radość z dzielenia się nią! I to dało się zauważyć w grze naszych młodych artystów! Życzę powodzenia przy następnych spektaklach.
Roman
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Słowo na dzisiaj

Mt 6, 7-15 | Jezus powiedział do swoich uczniów: «Modląc się, nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!...

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.