Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl
W IV niedzielę Wielkiego Postu, 11 marca 2018 roku w naszym kościele miał miejsce obrzęd przyjęcia do grona ministrantów 8 chłopców.
Powód do dużej radości dla nas wszystkich z tak dużej ilości chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu. Młodzi chłopcy przygotowywali się do tego momentu od początku roku szkolnego, a niektórzy jeszcze dłużej. W czasie obrzędu chłopcy najpierw złożyli przyrzeczenia, później nastąpiło błogosławieństwo stroju liturgicznego i jego ubranie, na końcu nowi ministranci w akcie ofiarowania prosili Boga o wytrwałość w byciu ministrantem. Po skończonych uroczystościach był czas na wspólne świętowanie wraz z rodzicami. W czasie tego spotkanie opiekun ksiądz Sebastian podziękował rodzicom za zaangażowanie i pomoc.
Pragnieniem naszym jest, żeby grono ministrantów i lektorów w naszej parafii ciągle się powiększało. Dlatego zachęcamy chłopców, aby z radością podjęli obowiązki służby przy ołtarzu. Chłopców, którzy pragną włączyć się do grona ministrantów zapraszamy na spotkania w każdą sobotę o godz.9.00. Czekamy na Was!

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Słowo na dzisiaj

Mt 11, 11-15 | Jezus powiedział do tłumów: «Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż...

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.