Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl
Czwarta Niedziela Wielkanocna nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. To jest szczególny dzień modlitwy się o powołania do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego.
Na tę okazję Papież Franciszek napisał orędzie: "Słuchać, rozeznawać, żyć powołaniem Pana". Ojciec Święty pisze, że w każdym powołaniu chodzi o "słuchanie, rozeznawanie i życie". Zachęca, by nastawić się ma głębokie wsłuchiwanie się w Słowo i życie Chrystusa, "zwrócić uwagę także na szczegóły naszej codzienności, nauczyć się odczytywania wydarzeń oczyma wiary i pozostawania otwartym na niespodzianki Ducha Świętego".
W tym dniu naszą Parafię odwiedzili goście z Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie: ojciec duchowny Bogusław Kastelik, ksiądz diakon Jerzy Kajzar i kleryk Maciej Godzieszka. Dzieli się z nami Słowem Bożym, modlitwą i świadectwem w czasie spotkań z Liturgiczną Służbą Ołtarza i młodzieżą.
Dziękujemy Bogu za ich powołanie, pamiętamy w modlitwie.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Słowo na dzisiaj

Mt 11, 11-15 | Jezus powiedział do tłumów: «Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż...

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.