Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl
W dniu 19 sierpnia 2018 roku w niedzielę na Mszy Świętej pożegnaliśmy ks. proboszcza, prałata Krzysztofa Ryszkę, który odchodzi na emeryturę.
Liczni wierni dziękowali Bogu za 15 lat posługi ks. proboszcza w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Zapraszam do galerii fot. Monika Krzemień oraz do tekstu podziękowań i życzeń złożonych ks. proboszczowi przez Radę Parafialną w imieniu parafian.

Drogi Księże Proboszczu, Krzysztofie,
spoglądając na ostatnie 15 lat posługi wśród nas – w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, dostrzegamy niewątpliwie wielką wartość następujących słów: ""Żyj tak, aby ślady Twoich stóp przetrwały Ciebie." Istotnie prawdziwie wiele śladów owocnej pracy duszpasterskiej Ks. Prałata widać wokoło, poczynając od otoczenia szczególną troską parafialne wspólnoty, takie jak: Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa, III Zakon Św. Franciszka, Oazę Żywego Kościoła, Akcję Katolicką, Róże Różańcowe, Lectio Divina, Męski Krąg Biblijny, Apostolat Maryjny, świecki Zakon Karmelitański, Dzieci Maryi, Służbę Liturgiczną.
Drogi Księże Prałacie, doceniamy Twoją nieocenioną pracę jako gospodarza i administratora naszej Świątyni, w której modlił się swego czasu sam Jan Paweł II – to nadzwyczajne wydarzenie zostało upamiętnione przez zasadzenie dębu „Karol” i wmontowanie tablic opisujących pobyt Ojca Świętego w naszej parafii. Ponadto dzięki Twoim staraniom została pięknie pomalowana kaplica, pojawił się w niej także konfesjonał szafowy, relikwie świętych oraz figurka Św. Józefa. W krótkim czasie był możliwy remont dachu i wieży kościelnej. Czcigodny Księże Proboszczu, dziękujemy za wszystkie dzieła, których byłeś pomysłodawcą. Bardzo cenione przez nas codzienne kazania, które ubogacają i przybliżają nas do głębszego zrozumienia słowa Bożego. Nieocenionym pomysłem jest gazetka „Z Głębi Serca”, która jest formą ewangelizacji i informacji o parafii. Wielu z nas od lat podziwia Księdza wierność zasadom i odwagę w głoszeniu poglądów. Wyrazem szczególnej wdzięczności stała się troska Księdza o naszą Małą Ojczyznę i postawa patriotyczna, której byliśmy świadkami zwłaszcza podczas comiesięcznych Mszy Św. odprawianych w intencjach ofiar katastrofy smoleńskiej, a także pierwszopiątkowych i pierwszosobotnich nocnych czuwań pokutno-wynagradzających. W pamięci wielu na stałe zapisały się rozbudowane nabożeństwa Fatimskie od maja do października, pielgrzymki do Kalwarii, Częstochowy, Pierśćca, na Groń Jana Pawła II, do Fatimy, Lourdes czy Rzymu.
Okazuje się, że być dobrym, to rzecz szlachetna, ale uczyć innych być dobrym, to jeszcze szlachetniejsze. Drogi Księże Krzysztofie, dziękujemy za przykład miłości bliźniego, Twoją troskę o człowieka schorowanego, niepełnosprawnego, czy osoby starsze, które nie mogą wyjść z domu. To dla nich powołałeś w naszej parafii nadzwyczajnych Szafarzy Komunii, Świętej, jak również byłeś opiekunem wszystkich Szafarzy w diecezji.
Dziękujemy za Twoją życzliwość, pogodę ducha, pracowitość, pokorę, piękną, żywą wiarę, którą mogliśmy się budować na co dzień. Za każdą Mszę Św. odprawioną z pietyzmem na wzór Ojca Pio okraszoną mądrym słowem i wspaniałym śpiewem, który tworzył niepowtarzalną atmosferę naszych Eucharystii; za każdą krzepiącą Spowiedź, dzięki której mogliśmy stawać się lepszymi ludźmi. Wdzięczność nasza obejmuje niezliczone nabożeństwa, które Ksiądz prowadził – szczególnie wzruszające były Drogi Krzyżowe, procesje różańcowe i wiele innych, których nie sposób wymienić w tak ograniczonym czasie, ponieważ żadne słowa nie są w stanie wyrazić w pełni podziękowań, jakie przepełniają serca wielu z nas.
Drogi Księże Krzysztofie, niech ożywczy wiatr Bożej Łaski dalej unosi światło licznych talentów, w które Najwyższy Pan Bóg Księdza wyposażył. Oby Mistrz i Nauczyciel obdarzał niezbędnymi siłami fizycznymi w podejmowaniu nowych wyzwań, a Matka wszystkich Kapłanów wyprasza potrzebne błogosławieństwa u Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Szczęść Boże!
Wdzięczni parafianie
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Słowo na dzisiaj

Łk 12, 49-53 | Jezus powiedział do swoich uczniów: «Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął. Chrzest mam przyjąć, i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie....

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.