Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl
1 listopada 2018 w naszym kościele miało miejsce nabożeństwo wypominkowe, w którym wspominaliśmy i modliliśmy się za tych, którzy w ciągu minionego roku (od zeszłorocznej uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego) odeszły od nas do wieczności, a których pogrzeby były w naszym kościele, lub były prowadzone przez naszych duszpasterzy.
Po tradycyjnym początku zapaliliśmy paschał, znak Chrystusa Zmartwychwstałego, bo przecież zgromadziliśmy się na modlitwie jako ludzie wierzący w zmartwychwstanie i życie wieczne. Następnie została odczytana Ewangelia (J6,37-40) po której zabrzmiał śpiew „Zwycięzca śmierci”.
Przy krzyżu, znaku śmierci, pojawiły się światła, które symbolizowały te 38 osób, które chcieliśmy otoczyć szczególną modlitwą. W czasie modlitwy różańcowej, Ksiądz Proboszcz z Parafialnej Księgi Zmarłych przed każdą modlitwą „Zdrowaś Maryjo” odczytywał kolejne imiona i nazwiska osób zmarłych a światło symbolizujące tą konkretną osobę zostało przeniesione od krzyża w pobliże paschału i figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Od tego momentu znicze nie są już tylko zwykłą dekoracją ale są znakiem bliskich nam osób. A są to: Tadeusz SASAK, Franciszek TANISTRA, Józefa WARZECHA, Genowefa DOROBA, Józefa PYKA, Marek PIECUCH, Ryszard DĄBKOWSKI, Eugenia PALUCH, Józef DUDEK, Alicja SIUDYKA, Lesława KUBICA, Ewa DUDYS, Edward KARCZ, Janusz GRZYBOWSKI, Małgorzata JABŁOŃSKA, Renata POTOCZNA, Wera STASZEK, Maria KABOT, Wiesław MIKOŁAJEK, Maria KROWIŃSKA, Andrzej LABRYGA, Władysław FIJAK, Krzysztof MADEJA, Gabriela MUCHA. Helena KUBICA, Krystyna GACZOŁ, Jacek PURGAT, Mirosław LACH, Dorota BYRDY, Jadwiga BIAŁOGŁOWSKA, Mieczysław CZAPLA, Aniela WIERZBICKA, Antonina ANTONIK, Jolanta TURSKA, Krystyna SAWŁOWICZ, Jan CZAJKOWSKI, Jadwiga FURCZYK, Anna ROSNER-MAJCHER.
Nabożeństwo zostało zwieńczone modlitwą konkluzyjną i uroczystym błogosławieństwem.


Za wszystkich zmarłych zalecanych (ich imiona i nazwiska zostały wydrukowane i wywieszone w kościele a karteczki wypisane przez wiernych spoczywają na ołtarzu) będziemy się modlić podczas Mszy Św. w Dzień Zaduszny (9.00) oraz od 2 do 8 listopada na Różańcu o godz. 17.45.
Tutaj można znaleźć wszystkie wypominki!
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Słowo na dzisiaj

Łk 12, 49-53 | Jezus powiedział do swoich uczniów: «Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął. Chrzest mam przyjąć, i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie....

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.