Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl
W naszej parafii Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP jest świętem Dzieci Maryi. Wspólnota obecnie liczy 29 osób: 25 uczestników i 4 animatorki.
Opiekunami wspólnoty jest ks. Sebastian Fajfer i pani katechetka Wioletta Rzepa. W tym dniu do grupy Dzieci Maryi zostało włączonych 6 dziewczynek, które przyjmując Cudowny Medalik powierzyły swoje życie opiece Maryi. Podczas Mszy św. został także odmówiony przez całą wspólnotę akt oddania się Matce Najświętszej. Dzieci uczestniczyły w Eucharystii wraz ze swoim sztandarem, który jest zewnętrznym znakiem tejże grupy.
Po zakończeniu Liturgii każdy otrzymał upominek, który sprawił mu wiele radości.
Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci do naszej wspólnoty!
Czekamy na Was w każdą sobotę o godz. 8.45 w salce katechetycznej.


Powstanie wspólnoty Dzieci Maryi w Kościele powszechnym zawdzięczamy św. Katarzynie Labouré (1806-1876). To właśnie jej w 1835 roku Maryja oznajmiła, że chce, aby powstała taka wspólnota, której będzie udzielała wiele łask. Siostra Katarzyna oznajmiła swojemu spowiednikowi o żądaniu Najświętszej Maryi Panny i robiła wszystko, aby prośba Matki Bożej została spełniona.
Powstało stowarzyszenie młodych dziewcząt, Dzieci Maryi, zjednoczone wspólną czcią dla Matki Bożej. W 1847 roku wspólnota została włączona do rzymskiej Sodalicji Mariańskiej, prowadzonej przez Jezuitów.
W Polsce do powstania Ruchu przyczynił się ówczesny biskup katowicki Herbert Bednorz, który w 1978 roku polecił ks. Janowi Morcinkowi opracowanie wytycznych, które stały by się podstawą do odnowienia ruchu maryjnego wśród dzieci. Ks. biskup Herbert Bednorz zaproponował także urządzenie i przeprowadzenie wakacyjnych rekolekcji Maryjnych. To on również zatwierdził określenie "DZIECI MARYI" jako oficjalną nazwę Ruchu.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Słowo na dzisiaj

J 2,1-11 | W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już...

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.