Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl
Tym razem Słowo Boże w czasie odpustu parafialnego głosił ks. Stanisław Filapek, dawniej wikariusz w naszej Parafii a obecnie proboszcz parafii w Jaworzu. On też przewodniczył Sumie Odpustowej. Temat kazania: "Św. Juda Tadeusz - orędownik w trudnych sprawach na nasze czasy".Ze względu na pandemię nie było procesji wokół kościoła. Mszę św. zakończyliśmy krótkim nabożeństwem z modlitwami za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza.


Juda Tadeusz, brat Jakuba Młodszego, był krewnym Pana Jezusa, Jest autorem jednego krótkiego listu, zaliczanego do ksiąg Nowego Testamentu. Wierni zwracają się do niego jako do orędownika w sprawach trudnych. Według tradycji głosił Ewangelię najpierw w Egipcie i Mezopotamii, a potem w Persji, gdzie miał ponieść śmierć męczeńską. Jego apostolskie przepowiadanie oraz przykład życia skłaniają nas do wniknięcia we własne sumienie, by zastanowić się nad tym, jak przyjmujemy słowo Boże tak obficie kierowane do nas w czasie Mszy świętej oraz ile podejmujemy wysiłku, by zgodnie z nim układać codzienne życie?

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Słowo na dzisiaj

Mk 3, 31-35 | Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają...

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.