Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl
Instalacja relikwii Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w kościele NSPJ w Bielsku-Białej – sobota 28.01.2017 r. godz. 18.30.

Staraniem księdza proboszcza Krzysztofa Ryszki przy pomocy Solidarności Podbeskidzia sprowadzono do parafii NSPJ relikwie I klasy błogosławionego męczennika ks. Jerzego Popiełuszki. Kościół przy dworcu to kościół Solidarności, gdyż po wieloletnich bezowocnych staraniach w czasie wielkiego strajku na Podbeskidziu trwającym od 27 stycznia do 6 lutego 1981 roku władze wydały zgodę na jego budowę. Obecność relikwii kapelana Solidarności będzie duchowym dopełnieniem misji tego kościoła. Tu każdego 10 dnia miesiąca jest odprawiana Msza św. za Ojczyznę i poległych w katastrofie pod Smoleńskiem. Także w ostatni piątek miesiąca jest odprawiana Msza święta za Ojczyznę i Radio Maryja. W kościele tym dla upamiętnienia strajku były odprawiane Msze święte. W jednej z nich uczestniczył nawet były premier Jerzy Buzek.
Instalacja relikwii męczennika nastąpi podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej o godz. 18.30, sobotę 28 stycznia. Warto podkreślić, że właśnie 28 stycznia 1982 roku ksiądz Popiełuszko rozpoczął celebrowanie Mszy za Ojczyznę, które gromadziły wielkie rzesze robotników i jednoczyły w walce o ich słuszne prawa. Relikwie zostaną umieszczone w klęczniku naprzeciw tabernakulum, niedaleko ołtarza MB Częstochowskiej i obrazu błogosławionego ks. Jerzego, ufundowanego przez proszącego o anonimowość ofiarodawcę. Homilię podczas Mszy świętej w sobotę wieczorem wygłosi ksiądz Profesor Tadeusz Borutka, jeden z najlepszych znawców Katolickiej Nauki Społecznej oraz teologii św. papieża Jana Pawła II. Obecność relikwii będzie mobilizowała do mądrego angażowania się z pozycji katolickiej nauki społecznej w proces naprawy Rzeczypospolitej. Będzie też zachęcała do modlitwy za Ojczyznę i Polaków, by byli wierni Bogu i ponad tysiącletniej kulturze chrześcijańskiej sprzymierzonej z wiarą i Bogiem. Do uczestnictwa zachęca się jak najszersze grono ludzi pracy, dla których Bóg i Ojczyzna są drogie.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Słowo na dzisiaj

J 2,1-11 | W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już...

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.