Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl
W niedzielę Miłosierdzia młodzież naszej parafii wystawiła sztukę pod tytułem: „Proces Obywatela J.”, która przeniosła proces Jezusa do współczesnej sali sądowej.

Dla młodych aktorów wymagało to przede wszystkim stawiania się na próby. Pod reżyserskim okiem ks. Sebastiana przez cały Wielki Post przygotowywaliśmy spektakl. Sam scenariusz sprawiał wiele problemów i często wypadał aktorom z głowy, jednak cała obsada stanęła na wysokości zadania i już na scenie wszystko szło gładko. Dla mnie, zarówno widza jak i aktora samo wystawienie sztuki było przeżyciem wyjątkowym i niepowtarzalnym. Przyglądałam się próbom i temu, jak moi koledzy i koleżanki świetnie radzą sobie ze swoimi rolami i trudnym scenariuszem. Stanięcie na scenie z kolei było sposobem na pozbycie się tremy, wczucia się w odgrywaną przeze mnie postać i wydania własnego sądu.
Spektakl wystawiony został po Mszach świętych o 9:00 i 10:30 i zebrał wielu parafian, którzy przyszli obejrzeć owoc naszego trudu, poświęconego czasu i zaangażowania.
Dziękujemy widzom, którzy przybyli, aby docenić nasz wysiłek, to wiele znaczy dla całej obsady.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Słowo na dzisiaj

J 2,1-11 | W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już...

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.