Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl
Dnia 4.czerwca, w święto Zesłania Ducha Świętego, w naszej parafii miał miejsce doroczny Parafialny Festyn Rodzinny. Zabawa „przy Sercu” rozpoczęła się w niedzielne popołudnie Koronką do Miłosierdzia Bożego.


Część artystyczna była już w pełni przygotowana i tak oto na scenie plenerowej wystąpiła kapela góralska „Rajwach” z Koniakowa. Zapewniła coraz liczniej gromadzącym się gościom skoczny, gwarowy wstęp do dalszej zabawy.
Wśród atrakcji dla dzieci, na placu kościelnym zamontowano dmuchaną ściankę wspinaczkową, stanowisko malowania buziek, fotobudkę, tor przeszkód, strzelanie z łuku, badminton, piłkarzyki oraz boisko do unihokeja. W przerwach na regenerację sił można było skorzystać ze stoisk serwujących same pyszności: od aromatycznych kiełbasek i karkówki z grilla po słodkie wypieki przygotowane przez parafian. Do tego kawa, herbata, sok... Nowością były gofry, które jeszcze ciepłe, z różnymi dodatkami cieszyły się sporym zainteresowaniem.
Wśród uczestników Festynu przechadzały się mega maskotki Myszki Miki i Minnie, które wywoływały szczególne zainteresowanie wśród najmłodszych.
Konferansjer na bieżąco relacjonował i zapraszał w różne strefy – a to na scenę, na występ iluzjonisty, to znów w kierunku pokazu ratownictwa medycznego, przeprowadzanego przez Służbę Maltańską. Wiele emocji dostarczyły również rozgrywki unihokeja, wpierw wyłaniające drużynę parafian, która w finale zagra z drużyną księży, następnie samo starcie księży i zwycięskiej drużyny przedstawicieli parafian, w której księża byli górą. Na koniec pamiątkowe zdjęcia wszystkich uczestników rozgrywek; bez względu na wynik – wszyscy usatysfakcjonowani.
Jeśli festyn to obowiązkowo zabawa fantowa, dla dzieci i dorosłych – los bywał przewrotny ale zawsze mile zaskakujący. Główną nagrodą w zabawie fantowej był wyjazd dla dwóch osób na 6 dniową pielgrzymkę do Włoch, toteż było o co walczyć. Natomiast dochód uzyskany ze sprzedaży losów został przeznaczony na częściowe pokrycie kosztów wyjazdu wakacyjnego dzieci z naszej parafii oraz młodzieży na rekolekcje oazowe.
W tym roku, niestety ulewny deszcz nieco pokrzyżował plany festynowe. Choć z małym opóźnieniem, wszystko przebiegało już wewnątrz świątyni. Widocznie Duch Święty przyszedł do nas nie w ognistych językach, nie w lekkim powiewie lecz w deszczu, wręcz „wylewając” zdroje łask... :) Dalszy program realizowany już we wnętrzu kościoła, obejmował konkurs scenek – Biblijne Kalambury, w wykonaniu Dzieci Maryi.
Punktem kulminacyjnym był koncert Magdy Anioł, czołowej wokalistki sceny muzyki chrześcijańskiej. W nowych aranżacjach pojawiły się utwory tj. „Zaufaj Panu już dziś”, „Albo albo”, „Lolek” czy „Kimkolwiek jesteś”. Magda, zawsze pogodna i uśmiechnięta wygłosiła świadectwo o swoim życiu, nie zawsze łatwej drodze do Boga i Jego wspaniałej Miłości.
Po koncercie rozlosowano główne nagrody zabawy fantowej i oficjalnie zakończono Festyn.
Składamy podziękowania organizatorom festynu – sprawcom tego pozytywnego zamieszania, licznym sponsorom oraz wszystkim, którzy pracowali przy jego sprawnej obsłudze. Dziękujemy artystom, którzy przyjęli zaproszenie do wystąpienia na Festynie. Dziękujemy też parafianom i gościom, którzy mimo dynamicznie zmieniającej się pogody – byli obecni, choć przez chwilę, a inni dotrwali nawet do końca zabawy.
To dla Was i dzięki Wam, organizowanie Festynu Parafialnego „przy Sercu” zawsze jest wielkim przedsięwzięciem, mającym na celu aktywizację rodzin, znajomych, przyjaciół – zawiązywanie wspólnoty, jednoczącej się w dobrej zabawie, spędzającej czas poza domem, pracą czy centrum handlowym. Wasza obecność i udział jest dla nas odpowiednim wyrazem wdzięczności.
Do zobaczenia za rok!
Chwała Panu!

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Słowo na dzisiaj

J 2,1-11 | W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już...

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.