Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl
Zapraszamy do udziału w pielgrzymce szlakiem Sanktuariów Austrii.


1 - 6 maja 2018 r.

1. dzień (540 km)
Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd do Krems: spacer po mieście, m.in. kościół św. Wita i kościół pijarów. Rejs malowniczą Doliną Dunaju, wśród ruin średniowiecznych zamków i wzgórz winorośli na trasie Krems-Spitz (€17). Zwiedzanie Melku, najpiękniejszego barokowego opactwa w Austrii (z zewnątrz).
Obiadokolacja i nocleg w Mariazell.

2. dzień (270 km)
Po śniadaniu Program Maryjny w Mariazell. Następnie przejazd do Hallstatt, uroczego miasteczka położonego nad jeziorem, wpisanego na listę UNESCO. Następnie spacer po parku Bad Ischl, ulubionej miejscowości wypoczynkowej cesarza Franciszka Józefa (€4.6). Po południu zwiedzanie kościółka św. Wolfganga, słynącego z wyjątkowego średniowiecznego ołtarza.
Dla chętnych rejs z St. Wolfgang do St. Gilgen (€13).  
Obiadokolacja i nocleg w okolicy Salzburga.

3. dzień (400 km)
Po śniadaniu przejazd do Ettal, gdzie znajduje się barokowe opactwo benedyktynów (€4). Następnie czas wolny w Oberammergau, gdzie od prawie czterech wieków wystawiana jest co 10 lat Pasja.
Po południu zwiedzanie zamku Ludwika II w Linderhof (€9).
Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

4. dzień (380 km)
Po śniadaniu przejazd do St. Johann, spacer jednym z malowniczych alpejskich wąwozów – Lichtenstainklamm (€5). Następnie przejazd przez Park Narodowy Wysokie Taury najpiękniejszą trasą wysokogórską w Alpach (€6) – pod warunkiem, że trasa będzie otwarta! (opcjonalnie Innsbruck)
Wyjazd na Franz-Josefs-Hohe (2369 m. npm), panorama Alp z najwyższym austriackim szczytem Grossglockner (3797 m. npm) oraz największym lodowcem wsch. Austrii, Pasterze.
Chwila skupienia w kościółku w Heiligenblut.
Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

5. dzień (310 km)
Zwiedzanie Salzburga, jednego z najpiękniejszych miast Austrii: Starówka, ogród i pałac arcybiskupi Mirabell, opactwo św. Piotra, katedra św. Ruprechta, pomnik i dom Mozarta.
Po południu przejazd do Loosdorf, gdzie ur. się św. Urszula Ledóchowska.
Msza św. w Heiligenkreuz. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Wiednia.

6. dzień (340 km)
Po śniadaniu spacer po Wiedniu, m.in. katedra św. Szczepana, dawna zimowa rezydencja Habsburgów – Hofburg, Kahlenberg – wzgórze, z którego Jan III Sobieski dowodził Odsieczą.
Koło godz. 20.00 zakończenie pielgrzymki

CENA: 1640,00 zł obejmuje przejazd komfortowym autokarem, 5 noclegów z obiadokolacjami i śniadaniami (pokoje 2, 3-os. z węzłem sanitarnym), opiekę pilota, przewodnictwo oraz podatek VAT.
UWAGA:  Na wstępy, napoje do obiadokolacji, zestaw audio do oprowadzania grupy prosimy przygotować ok. 80,- euro + obligatoryjnie 10,- zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Przy zapisie przyjmowana jest zaliczka w wysokości 200 zł do końca listopada. Pozostałą część należy wpłacić do końca marca.

ORGANIZATOR:
PARAFIA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W BIELSKU-BIAŁEJ
Usługi TURYSTYCZNE STACHURA
45-070 Opole, ul. St. Dubois 9/1a, tel./fax: 77 44 10 540.

Informacje i zapisy:
ks. Przemek Gawlas tel. 510 417 366

Serdecznie zapraszamy!!!
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Słowo na dzisiaj

J 2,1-11 | W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już...

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.