Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl

W naszej parafii działa od wielu lat wspólnota Dzieci Maryi. Obecnie liczy 24 osoby: 20 uczestników i 4 animatorki. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) do grupy Dzieci Maryi zostało włączonych 8 dziewczynek, które przyjmując Cudowny Medalik powierzyły swoje życie opiece Maryi. Podczas Mszy św. został także odmówiony przez całą wspólnotę akt oddania się Matce Najświętszej. Dzieci uczestniczyły w Eucharystii wraz ze swoim sztandarem, który jest zewnętrznym znakiem tejże grupy. Po zakończeniu Liturgii na spotkaniu w Kawiarence parafialnej „Pod Pasterzami” każdy otrzymał upominek, który sprawił mu wiele radości.
Powstanie wspólnoty Dzieci Maryi w Kościele powszechnym zawdzięczamy św. Katarzynie Labouré (1806-1876). To właśnie jej w 1835 roku Maryja oznajmiła, że chce, aby powstała taka wspólnota, której będzie udzielała wiele łask. Siostra Katarzyna oznajmiła swojemu spowiednikowi o żądaniu Najświętszej Maryi Panny i robiła wszystko, aby prośba Matki Bożej została spełniona.
Powstało stowarzyszenie młodych dziewcząt, Dzieci Maryi, zjednoczone wspólną czcią dla Matki Bożej. W 1847 roku wspólnota została włączona do rzymskiej Sodalicji Mariańskiej, prowadzonej przez Jezuitów.
W Polsce do powstania Ruchu przyczynił się ówczesny biskup katowicki Herbert Bednorz, który w 1978 roku polecił ks. Janowi Morcinkowi opracowanie wytycznych, które stały by się podstawą do odnowienia ruchu maryjnego wśród dzieci. Ks. biskup Herbert Bednorz zaproponował także urządzenie i przeprowadzenie wakacyjnych rekolekcji Maryjnych. To on również zatwierdził określenie "DZIECI MARYI" jako oficjalną nazwę Ruchu.
Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci do naszej wspólnoty!
Czekamy na Was w każdą sobotę o godz. 8.45 w salce katechetycznej.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Słowo na dzisiaj

J 2,1-11 | W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już...

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.