Straż Honorowa NSPJ
serce.katolik.bielsko.pl


CZUWAJ, BY BARDZIEJ KOCHAĆ!

Czy chcesz żyć w obecności Boga i pocieszać zranione Serce Jezusa? Godzina obecności przy Sercu Zbawiciela może Cię tego nauczyć. Członkowie Arcybractwa Straży Honorowej odpowiadają na prośbę Jezusa, który ukazał cuda swojej miłości św. Małgorzacie Marii Alacoque, francuskiej wizytce. Skarżył się wówczas na grzechy i obojętność ludzi, oczekując, że znajdą się również tacy, którzy odwzajemnią Jego miłość.
 
CO ZATEM NALEŻY ZROBIĆ?
Wybrać jedną godzinę w ciągu dnia i przeżyć ją, ofiarując Jezusowi wszystko, co w tym czasie będziemy czynić (pracę, modlitwę, przygotowywanie posiłków, zajmowanie się dziećmi, odpoczynek, podróż...). Nie musisz niczego zmieniać w swoich obowiązkach z wyjątkiem pragnienia serca, by w tym czasie być blisko Jezusa - Twoje myśli, słowa, czyny, cierpienia, a zwłaszcza Twoja miłość - wszystko poświęcaj Jemu. W ten sposób zjednoczysz swoje codzienne obowiązki z ofiarą Jezusa, który oddał życie za wszystkich ludzi na drzewie krzyża, by zbawić świat, i pozostał obecny w każdej Eucharystii. W ten sposób coraz głębiej będziesz jednoczył się z naszym Panem Jezusem Chrystusem, a Jego królestwo miłości rozszerzy się. Po wybraniu godziny obecności zgłoś się do zelatora (animatora wspólnoty) - aby przyjął Cię do ośrodka Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, który działa już ponad 20 lat przy naszej parafii.

CO Z TEGO WYNIKA?
Na wzór „pierwszej straży honorowej" na Kalwarii: Najświętszej Maryi Panny, św. Jana Apostoła i św. Marii Magdaleny stań się apostołem miłości Jezusowego Serca, by jako źródło miłości i miłosierdzia było Ono bardziej znane i kochane.

KTO MOŻE NALEŻEĆ DO STRAŻY HONOROWEJ?
Każdy - dziecko, dorosły, osoba konsekrowana i świecka - może być członkiem Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

WIĘCEJ O ARCYBRACTWIE
Wszelkie informacje o Arcybractwie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa można uzyskać na stronie: www.strazhonorowa.pl.
Czekamy na Ciebie! Dołącz do Nas!
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku Białej
www.serce.katolik.bielsko.pl
Zelatorka: Dorota Trestka tel. 530 870 528
Opiekun Wspólnoty ks. Przemysław Gawlas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.