Artykuły
serce.katolik.bielsko.pl
Jak rok kościelny powtarza się cyklicznie, tak i co roku mają miejsce doroczne odwiedziny zwane wizytą duszpasterską z okazji nowego roku liturgicznego rozpoczynającego się Adwentem i następującym po nim okresem Bożego Narodzenia.

Dla nas chrześcijan rozpoczął się Adwent, czyli czas duchowego przygotowania i radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Jeżeli cenimy sobie Boże Narodzenie – a tak jest na pewno, musimy się do Niego dobrze przygotować. Nie tylko choinkę, prezenty i wszystko co zewnętrzne. Musimy przede wszystkim przygotować samego siebie.

„Gotujcie drogę Pańską, prostujcie ścieżki Jego” – to zawołanie towarzyszy nam na adwentowych drogach. Słuchamy go w czytaniach, powtarzamy w modlitwach, wyśpiewujemy w popularnej pieśni.

Czy oczekiwaliście Państwo kiedyś na kogoś z utęsknieniem? Taką tęsknotę można przeżywać, wyrażać na różne sposoby. Czas oczekiwania można sobie uprzyjemnić,  „skrócić” na przykład śpiewem, piosenką ...

Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli we Włoszech, w Montichiari, w święto Niepokalanego Poczęcia, 8 XII 1947 roku powiedziała...

Od 3. grudnia rozpoczynamy Adwent. I tak jak co roku jest to nawoływanie do nawrócenia się, radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela; czas aby się zatrzymać, zastanowić nad sobą, nad swoim życiem...

Legenda głosi, iż kiedy Ambrosius był małym chłopcem, pewnego razu przyleciały do niego pszczoły; wlatywały mu do ust, po czym, nie robiąc dziecku krzywdy, wylatywały i unosiły się w górę. Ojciec chłopca odczytał ten znak, jako zapowiedź, że jego najmłodszy syn będzie kimś wielkim i znaczącym dla ludu. I tylko dzięki tej legendzie, św. Ambroży jest patronem pszczelarzy, aczkolwiek to, iż przepowiedziane mu były wielkie czyny – w pełni się dokonało.

Rozpoczął się właśnie w Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Jest to jednocześnie początek nowego roku liturgicznego, nazywanego również rokiem kościelnym. Rok liturgiczny ma podobnie jak rok kalendarzowy 12 miesięcy, jednak tak wielu nie wie, jaka jest jego istota, nie wie również, jakie jest jego bogactwo i na co on wskazuje każdemu wierzącemu w Chrystusa.

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.