Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl
W tym roku w czasie wizyty duszpasterskiej popularnie zwanej kolędą będzie w zamian obrazków rozdawana książeczka pt: "Rachunek sumienia".
Proszę potraktować tą pozycje jako pomoc w spotkaniu się z Bogiem miłosiernym w sakramencie pokuty i pojednania. Książeczka będzie również wystawiona w kaplicy, gdzie tak wiele osób korzysta ze spowiedzi.

Fragment z "Rachunek sumienia":
Krok 1 Bez wiary ani rusz
Sakrament pokuty i pojednania to spotkanie z miłosiernym Ojcem. Bez wiary w tą prawdę takie spotkanie staje się pustym obrzędem niosącym (i to nie zawsze) chwilę ulgi. Powierzyłeś jakąś sprawę, usłyszałeś mądre słowo i tyle. Warto pamiętać, że spowiedź tak jak z resztą każdy sakrament niesie ze sobą miłość Bożą. Przed podejściem do konfesjonału warto zapytać siebie o obraz Pana Boga w swoim sercu. Czy idę do groźnego sędziego, który z kalkulatorem oblicza wszystko dokładnie czy raczej spotykam się z kochającym Ojcem, który był gotów zapłacić za Ciebie najwyższą cenę – życie swojego Syna.
Pierwszy problem przed przystąpieniem do sakramentu pokuty i pojednania to wstyd. Mówi się, że szatan odbiera nam wstyd gdy mamy zgrzeszyć, a po grzechu uderza nas tak potężną dawką wstydu, że boimy się podejść do kratek konfesjonału i odkładamy spowiedź w nieskończoność.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Słowo na dzisiaj

J 2,1-11 | W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już...

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.