Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl
W tym roku w czasie wizyty duszpasterskiej popularnie zwanej kolędą będzie w zamian obrazków rozdawana książeczka pt: "Rachunek sumienia".
Proszę potraktować tą pozycje jako pomoc w spotkaniu się z Bogiem miłosiernym w sakramencie pokuty i pojednania. Książeczka będzie również wystawiona w kaplicy, gdzie tak wiele osób korzysta ze spowiedzi.

Fragment z "Rachunek sumienia":
Krok 1 Bez wiary ani rusz
Sakrament pokuty i pojednania to spotkanie z miłosiernym Ojcem. Bez wiary w tą prawdę takie spotkanie staje się pustym obrzędem niosącym (i to nie zawsze) chwilę ulgi. Powierzyłeś jakąś sprawę, usłyszałeś mądre słowo i tyle. Warto pamiętać, że spowiedź tak jak z resztą każdy sakrament niesie ze sobą miłość Bożą. Przed podejściem do konfesjonału warto zapytać siebie o obraz Pana Boga w swoim sercu. Czy idę do groźnego sędziego, który z kalkulatorem oblicza wszystko dokładnie czy raczej spotykam się z kochającym Ojcem, który był gotów zapłacić za Ciebie najwyższą cenę – życie swojego Syna.
Pierwszy problem przed przystąpieniem do sakramentu pokuty i pojednania to wstyd. Mówi się, że szatan odbiera nam wstyd gdy mamy zgrzeszyć, a po grzechu uderza nas tak potężną dawką wstydu, że boimy się podejść do kratek konfesjonału i odkładamy spowiedź w nieskończoność.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Słowo na dzisiaj

Mt 6, 7-15 | Jezus powiedział do swoich uczniów: «Modląc się, nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!...

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.