Artykuły
serce.katolik.bielsko.pl
Świat wokół nas tak szybko się zmienia, iż często trudno za nim nadążyć. My sami się zmieniamy, próbując dopasować się do panujących zasad...

Jak byłem młodym człowiekiem, to byłem przekonany że święto to dotyczy młodzieńców, w każdym razie osób w wieku przynajmniej nastoletnim. Jakie było moje zdziwienie, kiedy dotarło do mnie, że chodzi tu o dzieci betlejemskie pomordowane na rozkaz Heroda, których wspomnienie obchodzi Kościół 28 grudnia.

W tym roku w czasie wizyty duszpasterskiej, zamiast tradycyjnego obrazka rozdawana jest książeczka  pt. „Rachunek sumienia”. Jeżeli zagłębimy się bardziej w istotę tego podarunku - może on się stać …. i aby tak się stało – naszym najlepszym Bożonarodzeniowym prezentem!

No i mamy czas świąteczno-noworoczny. Wiele jest  zwyczajów i wydarzeń związanych z tym czasem. A to pasterka, a to kolędnicy, a to sylwestrowe huczne zabawy i pokazy ogni sztucznych...

W dniu 25 maja 2017 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej podjął uchwałę, która ustanowiła zbliżający się 2018 rok czasem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W 1967 roku papież Paweł VI ustanowił Nowy Rok Światowym Dniem Pokoju. Inicjatorem tej idei był Raoul Follereau (1903–1977), sługa boży, francuski filozof, podróżnik, pisarz, który m.in. pomagał trędowatym.

Jak rok kościelny powtarza się cyklicznie, tak i co roku mają miejsce doroczne odwiedziny zwane wizytą duszpasterską z okazji nowego roku liturgicznego rozpoczynającego się Adwentem i następującym po nim okresem Bożego Narodzenia.

Dla nas chrześcijan rozpoczął się Adwent, czyli czas duchowego przygotowania i radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Jeżeli cenimy sobie Boże Narodzenie – a tak jest na pewno, musimy się do Niego dobrze przygotować. Nie tylko choinkę, prezenty i wszystko co zewnętrzne. Musimy przede wszystkim przygotować samego siebie.

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.