Artykuły
serce.katolik.bielsko.pl
Wśród praktyk pobożnych wypracowanych przez chrześcijaństwo poczesne miejsce zajmują rekolekcje. Rekolekcje odprawiają kandydaci na diakonów i kapłanów, przed wyświęceniem odprawia je biskup.

Życie Chrześcijańskie polega na życiu z Chrystusem…, na współcierpieniu z Chrystusem…, na współukrzyżowaniu z Chrystusem…, na współumieraniu z Chrystusem…, na zmartwychwstaniu z Chrystusem, zasiadaniu wraz z Nim w Niebie oraz królowaniu z Nim przez całą Wieczność.

W naszym przeglądzie patronów ulic parafii przyszedł czas na ostatniego z trzech wieszczów narodowych Zygmunta Krasińskiego. A propos, czy wiemy co znaczy samo słowo wieszcz?

Jeszcze całkiem niedawno, odbywały sie roraty. W tym roku (liturgicznym oczywiście!) były to roraty „ze świętym Józefem”. Uczestnicząc kilka razy w tychże roratach miałem wrażenie, że dzieciaki mogą po tych spotkaniach o św. Józefie wiedzieć więcej niż my dorośli. Niniejszym spróbujmy to nadrobić, aby wyrównać tę ewentualną różnicę.

Kolejny Wielki Post, który przygotuje nas bez wątpienia na wyjątkowe – ufamy w to głęboko – przeżycie Tajemnic Paschalnych. W tym celu podejmiemy praktyki modlitewne, które staną się dla niejednego narzędziem oczekiwanego uświęcenia.

Powyższy cytat daje do myślenia, prawda...? Znalazłam go przypadkiem, lecz niezwykle głęboko zapadł mi w pamięć... Chociaż przylgnęła do nas łatka „słaba płeć” to chyba najwyższa pora to określenie dodać do wyznaczników minionej epoki.
O kobietach mówi się wiele i przedstawia się je w różnym świetle – mniej lub bardziej korzystnym.

Od 2 maja 1990 roku w kościołach w Polsce zaczęli pojawiać się nadzwyczajni szafarze komunii świętej. W śląskiej części naszej obecnej diecezji  pierwsza grupa pojawiła się jesienią tegoż roku.

Świat wokół nas tak szybko się zmienia, iż często trudno za nim nadążyć. My sami się zmieniamy, próbując dopasować się do panujących zasad...

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.