Wiadomości
serce.katolik.bielsko.pl
Zapraszamy chętnych parafian na pielgrzymkę do Krakowa i Wadowic. Wyjazd w sobotę 30 września o godz. 8.00.


W PROGRAMIE:
- Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach
Nowa ekspozycja stała w przebudowanym Domu Rodzinnym Jana Pawła II to nowoczesna, multimedialna wystawa narracyjna, która nie tylko pozwala poznać lub odkryć na nowo życie, działalność i nauczanie Człowieka, który zmienił oblicze współczesnego świata, ale też zabiera zwiedzających w podróż w czasie, dotykając najnowszej historii Polski.

- Msza św. i zwiedzanie Sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta w Krakowie
Kościół Ecce Homo powstał w 1983 r. Nie jest kościołem parafialnym, lecz przyklasztornym. Jego nazwa nawiązuje do obrazu będącego w posiadaniu sióstr. Dzieło namalowane przez Adama Chmielowskiego powstało pod koniec lat 70. XIX w. we Lwowie. Artysta ofiarował je Andrzejowi Szeptyckiemu, metropolicie Kościoła greckokatolickiego. Obraz, sprowadzony do Polski w 1978 r., przechowywany jest na terenie klasztoru (płótno, które można obejrzeć w kościółku, to tylko kopia). W ołtarzu głównym w metalowej trumnie wykonanej przez Antoniego Oremusa spoczywają relikwie św. brata Alberta. Znajdują się tu również szczątki współzałożycielki zakonu, bł. siostry Bernardyny.

Koszt pielgrzymki: 30zł dzieci i emeryci; 38zł dorośli. Wyjazd o godz. 8.00. Zbiórka na placu przed Kaplicą Najświętszego Sakramentu.
Powrót w godzinach popołudniowych. Zapisy u ks. Przemka i w zakrystii.

Serdecznie zapraszamy!
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

Słowo na dzisiaj

J 2,1-11 | W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już...

Używamy plików cookies, aby serwis działał lepiej. Dowiedz się więcej, jak zarządzać plikami cookies.